GRAMATIKA

VYBRANÉ SLOVÁ PO S

vbs po s,   bingos,   bingoss,   slovas Zabudla som si papiere v škole.Kto mi pošle repovačku po s Má u mňa nejaké bodíky.

Hrací plán k aktivitám- aktivityplan -hrajú min. dve maximálne tri skupiny. V každej sú min.2 hráči. Hádžu kockou, po hodení 6 sa postavia na prvé pole. Ťahajú kartu a hádžu kockou. Ak hodia 3 , môžu sa po uhádnutí vybr. slova posunúť o 3, alebo aj 6 políčok. Tri ak zvolia ľahšie hádanie- to je len vybrané slovo( zelená). Ak sa rozhodnú hádať celé slovné spojenie , posunú sa po uhádnutí o 6 políčok. Ak však neuhádnu- pri ľahšej variante ostanú stáť na mieste, ale ak zvolili ťažší variant, musia sa vrátiť o toľko, koľko pred hrou hodili. Samozrejme , že  jeden z dvojice háda a druhý napovedá. Podľa toho na aké pole sa dostane. Iba na začiatku všetci kreslia. pero- kreslenie, smutná tvár- pantomíma, človiečik s megafónom- ústna nápoveda- POZOR- nesmie sa tam vyskytnúť slovotvorný základ daného slova.

VYBRANÉ SLOVÁ PO R

Rybár na rybačke rýmoval, rysavú veľrybu v Toryse ukrýval. Začal ho trýzniť ukrutný hlad, jedlá z ryže veru nemá rád.Do zeme vyryl rýchlo dieru chlebík s bryndzou dal si veru. V zemi našiel zvláštny kryštál, pri tom sa však veľmi zabrýzgal. Zrazu  priplával  rys na kryhe, preskočil do koryta, tak to bude.Uhryzol rybára, až ten zaryčal a nohami do zeme zarýpal. Z rany na nohe krv mu  vytryskla, stryná mu vodou ranu vymyla. Strýko mu uteká rýchlo na pomoc, za chvíľu už bude rýdza  noc. Doma sa napijú Korytnice, na varyte zahrajú tie trávnice. Dajú si aj korytnačiu polievku, v tanieri urobia ryhu veľkú. Na dobrú noc čítajú úryvok, z knihy o rytieroch žijúcich v zámkoch. Z rádia prýšti hravý rytmus, hrajú štvorylku, majú dobrý vkus.

vybrslpor  Test vybrané slová po r  bingors  bingor aktivityr  kvartetor

VYBRANÉ SLOVÁ PO P

Jeden pyšný pytliak chcel žiť v prepychu, na dopyt koží zvierat sa pýtal v tichu. Chcel sa popýšiť i veľkým parožím, do lesa na jeleňa si to namieril. Jeleň prežúval pýr v pysku, kopytom prehrabával skylky v piesku. Už, už ten pytliak vystrelil, keď mladý horár sa objavil. Za svoj mrzký čin sa zapýril, pri pzkaní vo väzení hlavu sklonil. Sedí si  v tej base v pyžame a obeduje pyré v omáčke.

https://i0.wp.com/www.beruska8.cz/deti/skola2/6.gif

test vybrané slová po p   akrivityp bingop  bingosp  pexesop  vbspop akrivityp

VYBRANÉ SLOVÁ PO M

V Myjave majú mýtnika , za umytie mydlom mýto pýta. Malá myš sa išla prešmyknúť, to bola teda mýlka, keď chcela myknúť. Mýtnik bol veru zlomyseľný, vymyslel si mys zahmyzený. Na myse sa hmyz hmýri, umývačke sa pred očami čmýri. V pomykove spadla na šmýkačke, jej veci budú za chvíľu v žmýkačke. Jej muž smykuje na smyku, deje sa to, neďaleko priesmyku. Svoje deti budú musieť zamykať, lebo by museli pomyje vylievať.My sme mali taký úmysel, založiť v Myjave ťažký priemysel.

vbs po m,    test vybrané slová po m,   kvartetom,   bingom,    bingoms   aktivitym

VYBRANÉ SLOVÁ PO B

Boli raz, vybrané slová a vybrali sa do boja. Chceli len , aby všetci vedeli, aké y v nich použili. Opakuj si to spolu s nami a možno aj ty budeš slávny. Kobyla, býk je dobytok , a preto nemajú nábytok. Byvol býva v Bystrici a vôbec nie je bystrý. Na starobylom hrade pestujú byliny , by ten hrad bol nedobytný. Ja chcem byť dobrá bytosť , aby môj život nebola zbytočnosť. V Bytči je taká obyčaj, na blahobyt si neodbytne požičaj.

vbs po b,    test vybrané slová po b,    vbs-diktáty, bingobbingobskvartetoB   aktivityb

Pridaj komentár

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s